Kasa fiskalna online, godziny dla seniorów i inne sprawy zoologiczne

Co słychać w świecie sklepów zoologicznych?

Sporo jak się dobrze przyłoży ucho. Na grupie facebokowej „Jak rozwijać sklep zoologiczny” w której od kilku już lat zbieram osoby z branży zoologicznej, pojawiają się rózne wątki. Przytoczę niektóre z nich.

 

Grupa na facebooku - Jak rozwijać sklep zoologiczny

Zamknięta Grupa na facebooku  dla chcących otworzyć sklep/ sklepów zoologiczny/producentów, hurtowników.

Unikamy spamu, staramy się kulturalnie odpowiadać. To jest możliwe w social mediach!

Zadajemy merytorycznie pytania, dzielimy się wiedzą. Odbywają się też merytoryczne transmisje LIVE specjalanie dla członków grupy.

Zapraszam!

Pamiętaj przed wstępem do grupy OBOWIĄZKOWO odpowiedz na pytania.

 

W październikowych wpisach pojawiły sie tematy:

Kasa fiskalna online w sklepach zoologicznych. Czy warto ją kupywać już teraz?

 

W dyskusji, która się wywiązała wyszło kilka ciekawych tematów.

  1. W roku 2023  kasy online wejdą jako jedyne rozwiązanie.
  2. Jednak ci, którzy mają „stare” kasy mogą je miec tak długo aż skończy się pamięc fiskalna lub zostaną wyeksploatowane.
  3. Kasy fiskalne nie-online można teraz kupić w dobrych promocyjnych cenach i jeszcze trochę używać
  4. Czy lepiej uniknąć wprowadzenia teraz kasy online ze względu  na dopiero relizowany niedokładny system danych? Może lepiej poczekać  aż system zacznie działać lepiej?

Z tym pytaniem was zostawiam. Zapraszam jeszcze do obejrzenia video poniżej. Dla nowych firm taka kasa może być darmowo lub z dużym rabatem.

 

Odsprzedam funkcjonujacy sklep online

On-line to teraz temat na czasie jak jeszcze nigdy. Jedni chcą zupełnie przerzucić się do internetu, inni tylko częściowo. Zawsze też sie znajdą kolejni, którzy z róznych powodów chcą sie pozbyć swojego biznesu. Co wcale nie musi oznaczać, że on źle idzie. Po prostu życie przynosi różne momenty i sezony. Co jakiś czas wpadają ogłoszenia o sprzedaży sklepu internetowego.

 

Godziny dla seniorów. Jak ten przepis ma się do sklepów zoologicznych?

Nadszedł moment drugiej fali pandemii. Znów pojawił sie przepis o tym by seniorzy,  robili zakupy w ustalonych godzianach czyli 10.00-12.00

W przepisach nie ma uwzglednionych sklepów zoologicznych. Stąd wywołało to dyskusję co z tym fantem zrobić. Do definicji żywności nie podlegaliśmy. Jednak część sklepów z własnej woli zdecydowała się na „godziny dla seniorów”. Dużo lepszym rozwiązaniem wydaje mi się inny pomysł, by w tych godzinach seniorów obsługować poza kolejnością. Nie będzie to stwarzało sztucznego problemu nie obsługowania innych zainteresowanych.

W momencie gdy piszę ten tekst wszedł w życie „nowy lockdown”. Seniorzy sa w nim proszeni by w miarę możliwości zostawali w domu. Więc posunięcie z obsługiwaniem seniorów poza kolejnością nabiera bardzo dużego sensu.

 

Czy sklep zoologiczny handlujący zwierzętami ma obowiązek podpisania umowy z weterynarzem?

Najkrótsza odpowiedź brzmi: Nie

Jednak bardzo dobrym pomysłem jest mieć kontakt, być może umowę z weterynarzem, który regularnie sprawdza stan naszych zwierząt. Taka sytuacja nie tylko jest dobra dla zwierząt ale i również jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla właściciela sklepu.  Szczególnie w momencie kontroli weterynaryjnej lub klienta, który może nas posądzać o sprzedaż chorego zwierzęcia.

 

Krzysztof Burzyński

 

Dodaj komentarz