Jak załozyć sklep zoologiczny

 

Jeśli tu trafiłeś to najprawdopodobniej jesteś jedną z osób, która chciałaby założyć swój sklep zoologiczny.
Chciałbym Ci w Tym pomóc. Bazując na 15 latach doświadczenie w biznesie zoologicznymi i narzędziach, które stworzyłem specjalnie w tym celu.

Na początek proponuję byś wypełnił tę krótką ankietę. To jeden z ważnych elementów ,dzięki którym dostaję właściwy feedback, czego potrzebujesz jak przyszły właściciel sklepu zoologicznego. Wypełniam ankietę

Gdy wypełnisz, wróć z powrotem na tę stronę. I zobacz jak wypełniły inne osoby. Pokażę ci dzięki temu różnice pomiędzy tym jak odpowiedzieli inni (być może ty też) a rzeczywistością biznesu zoologicznego.

Zaczynamy:

Ważnym elementem jest tu wielkość samego sklepu. To może być kwota…50 tysiecy jak i 300 tysiecy. Zawsze istnieją pewne koszty powtarzajace się, Jak: regały, lada, kasa fiskalna, akwaria, terraria (o ile będziesz miał zwierzęta), masa mniejszych dodatków, których często nie bierze sie pod uwagę ( koszyczki na niektóre produkty, haczyki i kraty na smycze)

Jeśli szukałbym najmniejszej możliwej kwoty, to zakładajac plan minimum że chodzi o 20m sklep – potrzeba 30 tysiecy złotych

Urzędy pracy to swoisty twór. Tu nie chodzi tylko o napisanie dobrego biznes planu, który ma ręce i nogi oraz finansowe podstawy. Każdy Urząd rządzi sie swoimi prawami. Mają wewnętrzną punktację jak oceniać podania o środki na założenie firmy. Trzymanie sie tych punktów ma istotniejsze znaczenie niż sam biznes plan.

Przykładowo, urząd może mieć parytet by ileś środków finansowych poszło dla kobiet po macierzeńskim. Na nic Twój świetny plan, bo możesz nie zmieścic sie w pozostałej ilości osób dla których były przeznaczone pieniadze.

Inna kwestia, to jak udokumentujesz swoje doświadczenie? Możesz mieć je naprawdę spore. Ale jak dużą ilość dokumentów masz, by to udowodnić?

I takich punkcików jest sporo.

Jak napisać biznes plan zrozumiały dla urzędników? Z wzorcowym, który dostał dofinansowanie na załozenie sklepu zoologicznego – Spojrzę na ofertę biznes planu

 

Czasami przeraża mnie, kiedy ktoś mówi, że przysłowiowy „wujek Józek” powiedział: „załóż sklep zoologiczny! Patrz, miesiecznie wydajesz 200 zł na karme dla psa. Przemnóż to razy ilość klientów miesięcznie i zobacz jaką ładną sumkę zarobisz!”

Tak łatwo to nie działa. Przecież nie zarabiasz 200 zł/za sprzedany worek ,ale (przykładowo) 30 zł. Ile wtedy tych klientów musisz mieć dziennie? Doliczajac jeszcze koszty prowadzenia firmy i koszty stałe w lokalu.

Każda branża ma swoja specyfikę. Możesz mieć wiedzę zoologiczną lub wiedzę jak prowadzić biznes. Jednak i tak zazwyczaj trzeba poznać specyfikę zachowania sie klientów, polityki cenowej, tworzenia zamówień, itp.

Bardzo czesto osoby otwierajace nowy sklep, dają ceny zbliżone do swojej konkurencji.

Jednak nie maja świadomości, że konkurencja nierzadko kupuje w innych cenach niż ty. Dlatego możliwe, że zarabiają wiecej mimo takich samych cen.

Albo opcja z bardzo tanim lokalem. Bardzo często to wada nie zaleta. Tani lokal prawdopodobnie stoi w miejscu, gdzie nie przechodzą potencjalni klienci.

Dlatego zajmuję sie też doradztwem, by maksymalnie wspomóc w różnych aspektach działań tego biznesu. Wiecej o tych usługach możesz przeczytać TUTAJ

Wiekszość ankietowanych jest w stanie zapłacić 100 – 200 zł za porady zwiazane z fachową oceną. Dlatego stworzyłem indywidualne porady online, które mieszczą sie tej cenie.

Wiecej o tych usługach możesz przeczytać TUTAJ

Dla tych chcących wiecej zapraszam po gotowy video kurs : „Jak założyc sklep zoologiczny”

Albo pakiet START PLUS z dodatkowymi poradami indywidualnymi

A wszyscy moga korzystac z darmowej wiedzy, która udostepniam na stronie interenetowej i w filmach na kanale YouTube/com/strefazoo

Jest ogromna różnica pomiędzy byciem pasjonatą zoologicznym, hobbystą czy przedsiębiorcą

Żadna z tych opcji nie jest wystarczajaca. Tu trzeba wszystkiego po trochu, by biznes był opłacalny.

Zapraszam do obejrzenia video w tym temacie

O to bardzo ciekawy temat! Jest wiele mitów w tym temacie. Od oburzonych obronców zwierząt. którym wydaje sie, że na sprzedawanych zwierzętach sie zarabia (nie zarabia. Ani trochę. Sa w sklepie w innym celu) po tych którzy nie rozumieją, że obrot i zysk to nie to samo.

Zarabia się na całościowym właściwym podejściu do polityki cenowej. Co nie oznacza, że jesli najwiecej zarabiasz na karmie dla psów, to nie opłacalne jest trzymanie takiej ilosci innych towarów.

Na jednych towarach zarabiasz wiecej a na drugich mniej. Ale jedne sprzedaja sie szybciej (odbywa sie ważny dla biznesu obrót pieniadza) a na innych masz ZYSK.

Właściwy podział procentowy towarów, czyli co i w jakich ilości jest ważnym często lekceważonym elementem. A to jest ISTOTNE jeśli chodzi o zysk

Cenna informacja! Nie mam stuprocentowej metody na odpowiedź. Ale mam pomysły, dzieki którym dowiedziałem się sporo o mojej konkurencji.

Choćby jaki obrót ma konkurencja. Plus/minus 15% i można sie tego dowiedzieć. A taka informacja może ci pozwolić zobaczyć w którym momencie swojego biznesu jesteś.

Metodę poznania obrotu u konkurencji poznasz na kursie „Jak założyć sklep zoologiczny”

Jaki towar zakupić na początek – to poznanie 17 kategori artykułów zoologicznych. Oraz informacja ile procentowo należy zakupić każdej kategorii oraz jakie przykładowe towary.

Jak sie skutecznie reklamować – wyjawię ci tam pewną tajemnicę poliszynela każdego sklepu zoologicznego oraz kilka porad w tym temacie

Kiedy zwróci mi sie inwestycja – przy dobrych wiatrach po dwóch latach. Przy źle prowadzonym biznesie nigdy.

Gdzie wynajac lokal, ile powinienem mieć pieniedzy na początku, od czego zacząć, gdzie uzyskać fachowa pomoc, jakie sa marże w zoologii….

Tego wszystkiego dowiesz sie na kursie video „Jak założyć sklep zoologiczny”

Dam ci namiary na miejsce, gdzie będziesz miał dostęp do katalogu wszystkich producentów/hurtowników.

A także od czasu do czasu polecę ci jakiś dobry produkt lub dostawcę

To wszystko również znajdziesz w powyższym kursie

Odpowiedzi na te pytania zbyt często należą do indywidualnych porad.

Co oznacza, że ich odpowiedź uzależniona jest od konkretnego przypadku.

Zapraszam do indywidualnych konsultacji

Podsumowując:

Jeśli nie boisz sie usłyszec prawdy o rynku zoologicznym i jesteś gotów stawić czoło wiedzy o tym

– zapraszam cie do zapoznania sie z ofertą kursu video – „Jak założyc sklep zoologiczny”

Kurs co jakiś czas jest aktualizowany. Najbliższa aktualizacja bedzie do września 2019 r

Jeśli chciałbyś poznać całą ofertę dla zakładajacych sklepy zoologiczne – znajdziesz ją tutaj

 

Zobacz fragment video o tworzeniu mini biznes planu. A pózniej zapisz sie na newsletter dla zakładajacych nowe sklepy i w pierwszym e-mail odbierz dostęp do całego godzinnego nagrania

 

https://www.youtube.com/watch?v=HhIEFIf87WA

Zapraszam również na kanał YouTube