Czy w 2022 otwierać sklep zoologiczny?

Czy 2022 rok jest wyjątkowy? Czy różni sie od innych czymś co mozna scharakteryzować jako czynnik definiujący nieopłacalność otwierania sklepu zoologicznego? Chciałbym przyjrzeć się tej myśli bliżej.

Odpowiem od razu. Rok nie ma znaczenia. Nawet pandemia aż tak dużo nie zmieniła. Powiedziałbym bym, że nawet momentami byliśmy traktowani lepiej niż inne branże. Bardziej podpadało to pod „spożywkę”. Czyli branże niezbędną do normalnego codziennego funkcjonowania.

Swoją drogą decydujac się na otwarcie jakiegokolwiek biznesu  zawsze trzeba mieć ten przysłowiowy biznes plan.

W nagraniu poniżej dotyczącego tego tematu, nie uwzględniłem wojny na Ukrainie. Nagranie było tworzone w styczniu a publikowane n apoczatku lutego, gdy jeszcze świat nie widział tej zbrodniczej napaści Rosji.

Czy wojna zmienia coś w tej kwestii? W tym momencie nie – jeśli chodzi o istotę mojego przekazu, czyli  przygotowanie sie do biznesu. Zmienia się na pewno cennik inwestycji, bo szalejąca inflacja daje o sobie mocno znać.

Sytuacja geopolityczna Polski też stawia pod znakiem zapytania sens inwestycji. I to jest największa zmiana w stosunku do nagrania. Póki co jesteśmy w miarę bezpieczni. Natomiast rozumiem tych, którzy mogą być zaniepokojeni.

Nagranie w wersji audio i wideo dostępne poniżej. W nim odnoszę sie do podstawowoych elementów przy zakładaniu sklepu zoologicznego.

 

Dodaj komentarz