Biznes plan sklepu zoologicznego

 

Skąd wziąć środki na założenie sklepu zoologicznego?

Sposobów jest wiele.

Dużym powodzeniem cieszą się dotacje z rożnych urzędów. Szczególnie z urzędu pracy. Możliwość uzyskania środków bez ich zwracania – to dosyć kuszący pomysł.

Wielu już było takich którzy połakomili się na ten kąsek. Bo w ostateczności nawet gdyby interes ci nie poszedł to właściwie jedynym warunkiem do spełnienia jest 12 miesięczne regularne i na czas płacenie ZUSu.

Do tego dochodzi „mały” ZUS. Wydaje się więc że jest o co walczyć…

Problem natomiast pojawia się kiedy próbujesz uzyskać pieniądze i stajesz twarzą w twarz z urzędnikami. Nie ma co tu wymyślać – urzędniki to nie inwestor.

Dla niego ważniejsze – niż choćby taka ulotna rzecz jak kilkuletnia wiedza i know-how –  jest papierek zaświadczający przeszkolenie z obsługi kasy fiskalnej (po 1 godz. z kimkolwiek kto miał kto miał do czynienia z kasą, nauczysz się obsługi) lub kurs ukończenia „ABC własnej firmy”

Jednym słowem kursów które nic nie wnoszą do życia, oprócz ziewających osób.

Biznes plan – jak napisać by się dobrze spisać?

Dlatego podparty swoim (i nie tylko swoim) doświadczeniem chciałbym przedstawić ci pewien wzór do napisania biznes planu.

Mógłbym go nazwać biznes plan dla urzędników.  Urzędnik to taki typ człowieka, który ma własny specyficzny język przez który można do niego dotrzeć.

 

3D_Biznes-planZaprasza cię do obejrzenia oferty lub kupna od razu

 

 

Dodaj komentarz