Archetypy znanych marek zoologicznych

To czy postrzegasz daną markę jako ekskluzywną lub bardziej „swojską” to najczęściej wynik marketingowych zabiegów firm. Zapraszam do zapoznania się z najczęściej używanymi archetypami znanych marek zoologicznych.

Wziełem pod uwagę kilka marek zoologicznych. Jedne więcej, drugie mniej znane: Aquael, Super Benek, Bozita, Flexi, Royal Canin, Tropical, Vitapol, Zee dog, Friskies, Zooplus, Over ZOO, Gourmet.

Pod filmem poczytasz o archetypach marek zoologicznych.

 

Jeśli wolisz słuchać lub oglądać zapraszam poniżej!

 

Archetyp to (wg. wikipedii) pierwotne wzorce, zachowań powtarzające się motywów w różnych dziełach oraz u ludzi. archetyp to pierwowzór, zestaw cech, które opisują postać, zdarzenie, zjawisko itp. Są wspólne dla całej ludzkości.Każdy typ odwołuje się do pewnych podstawowych potrzeb człowieka. Ludzie w życiu wybierają pomiędzy niezależnością oraz potrzebą przynależności do grupy, a także pomiędzy stabilizacją oraz podjęciem ryzyka. Sztuką jest nadanie marce odpowiedniej osobowości tak, aby zaspokajała u swoich odbiorców odpowiednie potrzeby

Po co są archetypy?  – by wyróżnić się czymś więcej niż ceną. Zbudować rozpoznawalność wśród kleintów a takze nie klientów.

Jak to działa w marketingu? Marketing operuje 12 archetypami i traktuje je jako narzędzie do opisu i głębszego zrozumienia marki.

Chciałbym zademonstrować jak archetypy marketingowo działają w markach zoologicznych. Podam kilka przykładów produktów znanych nam z polskich sklepów zoologicznych

Założenie do archetypów, które omawiam: 

  • Firma a marka to nie zawsze jest ten sam archetyp, aczkolwiek zazwyczaj się zazębiają
  • Archetypy – to nierzadko 2-3 połączenia różnych. To naturalne, bo ludzie też sa różnorodni
  • To marketing  – niekoniecznie  tak musi być, po prostu TAK MARKI CHCĄ BYĆ WIDZIANE.
  • Archetypy mogą się zmieniać 
  • Występuje różne nazewnictwo – posłużę  się poniższym: 

Dodaj komentarz